Naše projekty

velikost textu
+

PODESTY

V posledních dvou létech jsme se zaměřili i na zpříjemnění prostředí pro naše klienty na podestách hlavního schodiště.

Nejprve jsme na první a třetí podlaží zajistili instalaci dvou vertikálních zahrad, ve kterých vykvétají červené anthurie.

Zejména v období podzimu a zimy, kdy je pohyb našich klientů ve venkovním prostředí omezený, přinášejí zahrady styk s přírodou a uklidnění. Díky kapénkové závlaze pak v letních měsících dochází v okolí zahrad ke zvlhčení a mírnému ochlazení vzduchu.

Ve druhém a čtvrtém podlaží jsme letos umístili ultra slim televizi o úhlopříčce 165 cm v obrazovém rámu. V průběhu dne na ní klienti mohou sledovat přírodopisné a cestopisné pořady v kvalitě 4K.

OZELENĚNÍ OKOLÍ DOMOVA

Na podzim 2019 jsme se pustili do akce ozelenění areálu našeho domova společně s firmou ArborCARE.

Nejprve jsme nechali doplnit odumřelé tisovce, které jsou vysazeny u plotu na jižní straně. V průběhu instalace optického kabelu jsme byli upozorněni na to, že vysazené 2 ks lip srdčitých jsou přímo nad kabelem elektrického napětí. Tak jsme se rozhodli lípy přesadit na jižní stranu, aby jim nehrozilo v budoucnu pokácení. Pozemek na jižní straně areálu má dost spodní vody, která neprospívala vysázeným sakurám a tak se višně přesadily na západní stranu areálu.

V poslední fázi výsadby jsme nechali vysadit 4 vzrostlé stromy - 3x javor mléč a 1x lípa srdčitá, které jsou vysazené nad úroveň plochy, aby je nepoškozovala spodní voda.

A v roce 2021...

A nyní v roce 2022...

REKONSTRUKCE GARÁŽÍ

Během září až listopadu se nám podařilo na úseku údržby provést svépomocí rekonstrukci garáží v našem areálu. Naše služební vozidla můžeme parkovat pod střechou a i naše zahradní technika má lepší prostory pro uložení.

Z jedné z garáží máme udělanou dílnu a v další jsme vytvořili sběrné místo pro papír, který byl dříve skladován ve skladu plen.

PRO NAŠE BLÍZKÉ

V prostorách našeho Domova není z logických i technických důvodů možné zapalovat svíčky. Přesto chceme našim uživatelům, kteří v některých případech nemohou odjet na hřbitov, dopřát například na Dušičky možnost svíčku při vzpomínce na zesnulé zapálit.

Obrátili jsme se proto na kamenickou firmu pana Ladislava Humpála, který nám vyrobil a do trávníku zasadil přírodní kámen s plochou pro umístění svíček a tabulkou s nápisem „Pro naše blízké“. Nejen to. Pan Humpál nám dokonce tento produkt daroval. Děkujeme!

RELAXAČNÍ A ODPOČINKOVÁ MÍSTNOST

V dubnu jsme uvedli do provozu dvě nové místnosti pro potřeby našich uživatelů. V jedné z nich budou mít zájemci možnost využít například parafínové zábaly na klouby rukou, vodní masáž chodidel, solnou lampu, biolampu, či procvičovat motoriku na speciálním panelu.

Druhá místnost slouží jako relaxační. Na polohovatelných křeslech mohou uživatelé za zvuku tiché relaxační hudby v příšeří ozvláštněném bublinkovým světelným sloupem odpočívat.

Za vydatnou pomoc při vybavení těchto místností děkujeme firmám Procter & Gamble – Rakona s.r.o. a Autostop s.r.o., Rakovník.

Virtuální prohlídka